Tom Brennan 5k Road Race
Saturday, 1 January, 2022 at 12:00

Place Name Club Category Time
1 Daniel STONE Raheny Shamrock AC MS 14m48s
2 Kieran KELLY Raheny Shamrock AC MS 14m52s
3 Martin HOARE Celbridge AC MS 15m17s
4 Neil WIKTORSKI Bray Runners M35 15m19s
5 Jamie GAHAN Portmarnock AC M40 15m25s
6 Mark KENNEALLY Clonliffe Harriers AC M40 15m29s
7 Stephen FAY Raheny Shamrock AC MS 15m40s
8 Sean DORAN Clonliffe Harriers AC MS 15m42s
9 Shane O'NEILL Rathfarnham WSAF AC M50 15m51s
10 Gareth MURRAN Sportsworld RC M40 15m55s
11 Oliver HOPKINS Donore Harriers AC MJ 15m55s
12 Ciaran MOLLOY NA M35 15m57s
13 Joe DOWD Sli Cualann AC MJ 15m59s
14 Robert FREWEN Raheny Shamrock AC MS 16m04s
15 Paul SMITH Drogheda & District AC M40 16m05s
16 Gavin SCANLON St Cocas AC MS 16m07s
17 Conall WHELAN UCD MS 16m14s
18 Andrew NEVIN Mullingar Harriers MS 16m16s
19 Tim GRUMMELL Sli Cualann AC M35 16m18s
20 Conor FITZPATRICK Portmarnock AC MS 16m22s
21 Wesley O'BRIEN Raheny Shamrock AC M40 16m27s
22 Lee FULCHER Liffey Valley AC M45 16m28s
23 Rory BURKE Donore Harriers AC MS 16m29s
24 Rory KAVANAGH Dunboyne AC M35 16m31s
25 Michael RYAN NA MS 16m34s
26 Cathal MCHALE Clonliffe Harriers AC M35 16m38s
27 Laura MOONEY Tullamore Harriers FJ 16m45s
28 David MCCONN Donore Harriers AC M40 16m48s
29 Ciaran LEECH Na Fianna AC MS 16m48s
30 Barry MOONEY Tullamore Harriers MS 16m50s
31 Colin COYNE St Abban's AC M40 16m50s
32 Celine GAVIN Dublin City Harriers FS 16m51s
33 David FOX Leevale AC MS 16m55s
34 Ian FITZGERALD Waterstown Warriors MS 16m56s
35 Cillian GLEESON Le Cheile AC MJ 16m58s
36 Barry MURPHY Celbridge AC M40 17m06s
37 Joe FOGARTY Dublin City Harriers MJ 17m06s
38 Michael COUNSEL Trim AC M55 17m11s
39 Chris HAMILL Raheny Shamrock AC MJ 17m11s
40 Ed HAYES TT Racers M40 17m11s
41 Jonathan HUGHES Rathfarnham WSAF AC M40 17m11s
42 Paul COWHIE Civil Service Harriers AC M55 17m12s
43 Des TREMBLE Donore Harriers AC M50 17m14s
44 Colm ROCHE Portmarnock AC MS 17m17s
45 Geoffrey ALEXANDRE Liffey Valley AC MS 17m20s
46 Mark RONAN NA MS 17m20s
47 John CANNY Lucan Harriers AC M40 17m20s
48 Gavin FINLAY Sportsworld RC M40 17m24s
49 Patrick HOLDEN Lucan Harriers AC M40 17m26s
50 Niall MCLOUGHLIN Newbridge AC M35 17m28s
51 Michal GIL Polish Runners Club Ireland M40 17m34s
52 Ava COSTELLO Trim AC FJ 17m39s
53 Darren KEANE NA MS 17m44s
54 Oliver HALL NA MS 17m46s
55 Liam MORRIS Donore Harriers AC MJ 17m45s
56 Edel GAFFNEY Trim AC FS 17m48s
57 Lauren DERMODY Castlecomer AC FS 17m51s
58 Edel MONAGHAN Dublin City Harriers FS 17m53s
59 Dominic HORAN Bray Runners M50 17m55s
60 Brian O'MALLEY NA MS 17m52s
61 Eimear O'BRIEN Sligo AC F35 17m55s
62 Lauren TINKLER Dublin City Harriers FS 17m59s
63 John CLARKE Raheny Shamrock AC M40 18m00s
64 Aaron TANSEY Raheny Shamrock AC MS 18m02s
65 Karen COSTELLO Dunleer AC F45 18m04s
66 Aisling AHERN Raheny Shamrock AC FS 18m03s
67 Keith LUNDERS Liffey Valley AC M35 18m03s
68 Pearse RYAN NA M40 18m03s
69 Rowan DSOUZA Dublin City Harriers MJ 18m10s
70 Alison ARMSTRONG Dublin City Harriers FS 18m15s
71 Maria JONES Sportsworld RC F35 18m20s
72 Tom O'LEARY Celbridge AC M40 18m07s
73 Damhan MULLIGAN Raheny Shamrock AC MJ 18m23s
74 Tom TENNANT NA M45 18m24s
75 George SEVASTOPULO Raheny Shamrock AC MJ 18m23s
76 Dylan KELLY NA MJ 18m24s
77 Peter AMBRUS Trinity Tri Club M35 18m29s
78 Christopher MCLOUGHLIN Dublin City Harriers MJ 18m28s
79 Aoife O'LEARY Sportsworld RC F35 18m33s
80 Mark KELLY NA M50 18m30s
81 Eoin STAPLETON NA MS 18m27s
82 Elle O'DRISCOLL Liffey Valley AC FS 18m35s
83 Niamh CLIFFORD NA FS 18m37s
84 Peter TOOMEY Rathfarnham WSAF AC M35 18m37s
85 Steve WELDON NA M40 18m42s
86 Gary AYLWARD Raheny Shamrock AC M60 18m46s
87 Paddy MURPHY Drogheda & District AC M55 18m44s
88 William QUILL Bar Flies M35 18m52s
89 Colm MORAN Rathfarnham WSAF AC MS 18m56s
90 Cathal CLIFFORD NA MS 18m55s
91 Ciaran O'FLAHERTY Donore Harriers AC M55 18m58s
92 Emma BOLAND Newbridge AC F40 19m01s
93 Eoghan KERINS TT Racers M40 18m59s
94 Sinéad CRONIN Dublin City Harriers FS 19m02s
95 David CROFT O'Tooles MJ 19m00s
96 Brendan WARD NA M55 19m01s
97 Frank MCDONALD Celbridge AC M55 19m07s
98 Sarah BATESON Clonliffe Harriers AC FS 19m12s
99 Alan FARRELL Donore Harriers AC M45 19m12s
100 Kieran P MORAN NA M35 19m15s
101 Meghan O'KEEFFE Clonliffe Harriers AC FS 19m23s
102 Evelyn COUGHLAN North West Kildare AC FS 19m21s
103 Gordon O'ROURKE Navan AC M40 19m21s
104 Tara KENNEDY NA F45 19m25s
105 Michael LILLIS Sportsworld RC M40 19m24s
106 Keith FLEMING Raheny Shamrock AC M50 19m30s
107 Colin O'GARA Lucan Harriers AC M50 19m35s
108 Ciara WILSON DMP AC FS 19m38s
109 Paul COEN Orlando AFC M40 19m25s
110 John SMALL Celbridge AC M45 19m47s
111 Sarah HAWKSHAW Clonliffe Harriers AC FS 19m47s
112 Yasmin CANNING Drogheda & District AC F45 19m44s
113 Ray HEARNE Lucan Harriers AC M40 19m40s
114 Allison DUFF Newbridge AC F40 19m50s
115 James BERRY Brothers Pearse AC MS 19m50s
116 Alan FAIRBROTHER Brothers Pearse AC M50 19m53s
117 Declan O'CONNOR Liffey Valley AC MS 19m53s
118 Martin DOYLE Sportsworld RC M45 19m49s
119 Seamus FEARON NA M35 19m48s
120 Emer CARROLL LM 5 Alive FS 19m52s
121 Karl SHEVLIN Sportsworld RC M45 19m56s
122 Paul TESTER Brothers Pearse AC M60 20m00s
123 Pearse COYLE Rathfarnham WSAF AC M55 20m02s
124 Chris THOMPSON NA MS 20m04s
125 Tom MONAGHAN Raheny Shamrock AC MJ 20m08s
126 Tony KYNES Donore Harriers AC M65 20m20s
127 Bryan HARVEY Drogheda & District AC M45 20m19s
128 Pauline ROBERTSON Brothers Pearse AC F50 20m22s
129 Aoife LYNCH NA F40 20m24s
130 Fiona KENNA Drogheda & District AC F40 20m18s
131 Kevin DENNIS NA M35 20m16s
132 Richie WHELAN NA M35 20m20s
133 Declan HILLIARD NA M35 19m43s
134 Martyn CAHILL Dunboyne AC MS 20m31s
135 Philip SMYTH NA MS 20m34s
136 Edel MCNAMARA Dublin City Harriers F45 20m40s
137 Rachel MURPHY Liffey Valley AC FS 20m41s
138 Filipe BRILHANTE NA M40 20m46s
139 Stephen O'MALLEY NA M35 20m35s
140 John MCGEOWN Sportsworld RC M35 20m40s
141 Jonathan MCGUINNESS NA M45 20m47s
142 Siobhain NUGENT Liffey Valley AC FS 20m54s
143 Elaine MCLOUGHLIN Clonliffe Harriers AC F40 20m55s
144 Niall MCCONNON NA MS 20m51s
145 John FENNELLY TT Racers M35 20m54s
146 Thomas MCCONNON NA M35 20m53s
147 Katie NUGENT Sportsworld RC FS 20m52s
148 Cathal SMALL NA M40 20m48s
149 Brigid LONG Liffey Valley AC F35 21m13s
150 Craig DOUGLAS NA M45 21m12s
151 Sean TIMON NA MJ 20m35s
152 Ciara O'REILLY Drogheda & District AC F45 21m15s
153 Neal LEDDY 3D TC M45 21m11s
154 Gary DUNNE Clondalkin Flyers M35 20m34s
155 James KILLILEA LM 5 Alive M40 21m18s
156 Breda SMYTH Lucan Harriers AC F50 21m31s
157 Niall O'DONNCHU Gneeveguilla ac M55 21m32s
158 Orla O'FYNN NA F50 21m30s
159 Michael BLOCK Bar Flies M45 21m27s
160 Michelle O'HALLORAN Mullingar Harriers F45 21m46s
161 Dj O'REILLY Tara AC MJ 21m49s
162 Conor AKINTOLA NA MS 21m55s
163 Carol DEMPSEY NA F55 22m03s
164 Mackenna VICKERY NA FS 22m09s
165 Mairead MURPHY Cilles AC F50 22m10s
166 Orla GORDAN Liffey Valley AC F35 22m15s
167 Aisling MURPHY Metro St Brigids AC FS 22m07s
168 Declan MURRAY Clonliffe Harriers AC M65 22m19s
169 Gerard BRENNAN NA M35 21m00s
170 Suzanne RYAN Rathfarnham WSAF AC F45 22m20s
171 Eileen HOARE Celbridge AC FS 22m26s
172 Aisling MCALEER Liffey Valley AC FS 22m35s
173 Orla MURRAY Rathfarnham WSAF AC F45 22m36s
174 Aisling BOWEN Clondalkin Flyers F35 22m20s
175 Patricia O'CLEIRIGH Raheny Shamrock AC F55 22m47s
176 Carmel THORPE Fr Murphy AC F50 22m49s
177 Norah STOREY Tramore AC F45 22m49s
178 Richard BENTLEY Balbriggan & District AC M45 22m33s
179 Audrey GAHAN Donore Harriers AC F40 22m57s
180 John O'BRIEN Cherry Orchard RC M40 20m56s
181 Dermot MCCARTHY Dublin Front Runners AC M45 22m48s
182 Kimberley KENNEDY Sportsworld RC F40 23m04s
183 Natasha BROWNE Dublin Front Runners AC F35 22m53s
184 Eoin O'BRIEN Sportsworld RC M40 23m08s
185 Sandra ARMSTRONG Sportsworld RC F50 23m17s
186 Michael CAROLAN Brothers Pearse AC M65 23m21s
187 Deirdre LYONS Dublin Front Runners AC F35 23m02s
188 Aisling DILWORTH NA FS 23m04s
189 Roger DOWDS Dublin Front Runners AC M55 23m07s
190 Deborah KELLY Brothers Pearse AC F50 23m27s
191 Martina NOLAN JONES Sportsworld RC F45 23m21s
192 Angela CHARLTON Raheny Shamrock AC F50 23m22s
193 Lorraine GLEESON Le Cheile AC F45 23m39s
194 Barry POTTS Donore Harriers AC M70 23m41s
195 Mark RODGERS NA M35 23m15s
196 Gordan WARD Mullingar Harriers M40 23m47s
197 Claire DOYLE Dublin Front Runners AC FS 23m33s
198 Frank MCNALLY Donore Harriers AC M55 23m53s
199 Ingrid MCGOVERN Brothers Pearse AC F50 23m53s
200 Mary BROWNE Lucan Harriers AC F60 23m59s
201 Ryan DOHERTY NA MJ 23m49s
202 Eileen FEARON NA F35 23m56s
203 Karl OLIVER NA MS 23m03s
204 Joe GLEESON NA M50 23m40s
205 Jacqueline MATTHEWS Dunleer AC F50 23m54s
206 Colm KERR NA M35 23m16s
207 Colm DE BHAL Lusk AC M45 24m11s
208 Emer TIERNEY Lusk AC F40 24m12s
209 Grainne LYNCH Sportsworld RC F40 24m06s
210 Aoife KENNEDY NA F40 24m10s
211 Valerie POWER Sportsworld RC F50 24m18s
212 Matt CARROLL NA M60 24m12s
213 Mary HOSTY MURPHY Porterstown Panthers F50 24m16s
214 Derek BRANNIGAN NA M50 24m21s
215 Liam THORPE Fr Murphy AC M65 24m28s
216 Hannah GORMAN NA FS 24m23s
217 Ruth BARRY LM 5 Alive F40 24m06s
218 Stephen COSTELLO NA M55 23m54s
219 Deirdre FARRELL Brothers Pearse AC F50 24m33s
220 Patrick LEECH NA M50 23m46s
221 Paoina PIANKOVA Liffey Valley AC FS 24m41s
222 Joe CASSONI NA M50 24m26s
223 Robert KAVANAGH Wolfpack RC M50 24m19s
224 Joachim VAN DER WORP Dublin Front Runners AC M45 24m24s
225 Barra O NUALLAIN LM 5 Alive M40 24m19s
226 Patrick DEVITT Clonliffe Harriers AC M70 24m49s
227 Matt CORBETT LM 5 Alive M35 24m39s
228 Maura HAWKINS LM 5 Alive FS 24m39s
229 Julie HEFFERNAN NA F45 25m07s
230 Susan DOHERTY Kilkenny Tri Club F45 24m55s
231 Noelle DOODY NA F40 24m28s
232 Benjamin JENNINGS NA MS 25m07s
233 Janette STRICKLAND LM 5 Alive F45 25m12s
234 Mike STAUNTON Drogheda & District AC M55 25m00s
235 John ROCHE LM 5 Alive M45 25m01s
236 Noel FOY NA MS 25m17s
237 Frances GORDON NA F65 25m23s
238 Catherine CLEARY The Bar Flies F50 25m07s
239 Avril TIMMINS Galway City Harriers FS 24m40s
240 Liam MANGAN LM 5 Alive M40 25m33s
241 Joe DELANEY Civil Service Harriers AC M55 25m29s
242 Nicola O'REILLY Tara AC F35 25m33s
243 Dessie O'REILLY NA M45 25m34s
244 Alan SMITH Dublin Front Runners AC M50 25m43s
245 Aisling BRENNAN NA F35 24m25s
246 Duncan ROBERTSON NA M50 25m59s
247 Martina KEANE NA F45 25m55s
248 Nicholas ROCHE NA M45 25m50s
249 Gerard PHELAN Dublin Front Runners AC M55 25m15s
250 Patrick MCDONAGH NA M60 24m41s
251 Jennifer BARRY NA FS 25m26s
252 Ellen LAVIN NA F60 26m09s
253 Audrai O'DRISCOLL Sportsworld RC F55 26m09s
254 Fiona O'BRIEN NA F35 26m22s
255 Rob RYAB NA M35 25m48s
256 Darragh MCDONAGH NA MS 25m34s
257 Robbie CARROLL NA MJ 25m33s
258 Jennifer GILMARTIN NA F45 26m37s
259 Mark MURPHY NA M40 26m24s
260 Hannah SMYTH NA FS 26m46s
261 Jacinta LINEHAN Lucan Harriers AC F45 26m28s
262 Sinead FARRELL Lucan Harriers AC F40 26m28s
263 Kevin TREACY LM 5 Alive M40 26m36s
264 Catherine NEEDHAM BL The Bar Flies FS 26m50s
265 Ciara DWYER NA F45 27m01s
266 Alan MCCORMACK Dublin Front Runners AC M40 26m45s
267 Clive LYNCH Cherry Orchard RC M50 26m39s
268 Jonathan GILES D15RC M35 26m45s
269 Shauna ALLEN Coach Approach FS 27m16s
270 Patricia CARRIG Cherry Orchard RC F40 26m54s
271 Paula FENNELL LM 5 Alive F40 27m22s
272 Paula HENRY Workout Warriors F50 27m01s
273 Ailsa PRENTER Dave Bradshaw Running F55 27m26s
274 Lisa KELLY LM 5 Alive F40 27m07s
275 Bernadette MCDERMOTT Waterstown Warriors F55 27m21s
276 Eimear COLE LM 5 Alive F45 27m26s
277 Brian O'TOOLE NA MS 27m24s
278 Kevin O'BRIEN NA M45 27m10s
279 Jane SEVASTOPULO Coast Road Runners F45 27m35s
280 Kevin WHELAN Waterstown Warriors M60 27m22s
281 Delma BYRNE LM 5 Alive F45 27m58s
282 Lauren EVANS NA F40 27m29s
283 Eimear COOPER Lucan Harriers AC F40 28m03s
284 Gill CONNOR LM 5 Alive F35 28m01s
285 Ger RATH Love2Run F40 28m22s
286 Audrey O'NEILL LM 5 Alive F50 28m15s
287 Tish LOUGHREY Dublin Front Runners AC F45 28m13s
288 Lourda SCOTT NA F45 28m22s
289 Jacqueline SHEEHY Cherry Orchard RC F40 28m31s
290 Adrienne HUDSPETH NA F40 27m59s
291 Lorraine NUGENT MURPHY LM 5 Alive F45 28m34s
292 Gerard MARTIN Lucan Harriers AC M60 28m53s
293 Peter LYNCH LM 5 Alive M40 28m24s
294 áine MAGUIRE Lucan Harriers AC F50 28m43s
295 Brian HEFFERNAN NA M60 28m49s
296 Colm MAGUIRE NA M45 28m43s
297 Julie REILLY LM 5 Alive F50 28m44s
298 Louise ZRNIC LM 5 Alive F40 29m11s
299 Nicola LENNON Cherry Orchard RC F35 28m56s
300 Helen HEFFERNAN NA FJ 29m27s
301 Brian BARRY NA M60 28m51s
302 Maria KENNY St Cocas AC F50 29m24s
303 Sarah DOODY NA FS 29m05s
304 Lhyne GANADIN Lucan Harriers AC F50 29m19s
305 Jenny DOYLE NA F45 29m02s
306 Ciara NIMHAOILSTE NA F35 29m09s
307 Emily GEOGHEGAN NA F55 29m59s
308 Minesh TANNA Porterstown Panthers M45 29m38s
309 Kaye BURGESS Porterstown Panthers F40 29m44s
310 Louise FAGAN NA F40 29m26s
311 Larry HEALY LM 5 Alive M65 29m46s
312 Clara AVETISIAN NA FS 29m25s
313 Lisa VICKERS LM 5 Alive F40 30m03s
314 Eileen ROWLAND Sportsworld RC F60 30m05s
315 Sally DOWNING Porterstown Panthers F40 29m50s
316 John MURPHY Civil Service Harriers AC M55 29m34s
317 Sinead MCNAMARA Civil Service Harriers AC F50 29m34s
318 Aidan LUNNEY Dublin Front Runners AC M45 30m03s
319 Isabel MONAGHAN NA FS 29m29s
320 Keith FRANZONI LM 5 Alive M50 29m39s
321 Una CASSONI Esker Running Group F45 30m48s
322 Lorraine FITZSIMONS NA F60 30m37s
323 Anthony HOEY NA M40 30m49s
324 Natasha KILLEEN Cherry Orchard RC FS 30m38s
325 Brian FLAHERTY LM 5 Alive M40 30m26s
326 Peter ROSENSHINE Cherry Orchard RC M40 31m01s
327 Kerry CONSTANT Waterstown Warriors M60 31m16s
328 David GOMM Portmarnock AC M50 30m42s
329 Barbara CONWAY Civil Service Harriers AC F45 30m34s
330 Lorraine STEWART NA F35 30m43s
331 Christine HANNEY Porterstown Panthers LM5A F55 31m01s
332 Miriam MCDONNELL LM 5 Alive F50 30m45s
333 Anna MERRIGAN LM 5 Alive F45 31m04s
334 Tommy HALTON Donore Harriers AC M65 31m26s
335 Karen FOSTER NA F55 31m37s
336 Gavin COLLINS Waterstown Warriors M45 31m03s
337 Jackie O'REILLY LM 5 Alive F45 31m41s
338 Tanya RICHARDSON Cherry Orchard RC F50 31m33s
339 Maria GONZALES NA F45 31m38s
340 Ciaran O'CONNELL LM 5 Alive MS 31m32s
341 Gerard OLIVER NA M60 31m03s
342 Emma O'SHAUGHNESSY Cherry Orchard RC FS 31m36s
343 Shinead KILROY NA F35 31m21s
344 Claire-Ann FERRY LM 5 Alive F50 31m51s
345 Niamh KANE Dunboyne AC F45 31m28s
346 Rachel DREELING LM 5 Alive F50 32m10s
347 Lisa PHIPPS North Clondalkin RC F50 32m04s
348 Una NI CHRIBIN Forget the Gym LM5A F50 31m43s
349 Jeanne MURRAY NA F50 31m29s
350 Avril FEENEY NA F55 31m51s
351 Kate HEFFERNAN NA FJ 32m14s
352 Leona FLYNN LM 5 Alive F45 31m54s
353 Jill O'NEIL LM 5 Alive F45 32m14s
354 Fiona LELAS LM 5 Alive F35 32m05s
355 Sinead MCNULTY LM 5 Alive F45 32m15s
356 Reidin NI AONGHUSA LM 5 Alive F55 32m11s
357 Saoirse NI MHAOLAIN PEADAR NA FS 32m13s
358 Niamh MELIA North Clondalkin RC F40 32m28s
359 Denise FLOOD LM 5 Alive F55 32m04s
360 Garry CUMMINS NA M55 31m34s
361 Eva BOYLE NA F45 32m39s
362 Cora HERBERT LM 5 Alive F45 32m36s
363 Louise O'REILLY LM 5 Alive F40 32m42s
364 Elaine DUNNE LM 5 Alive F40 32m25s
365 Michael MURPHY St. Coca's A.C. Kilcock Fit4Life MS 33m00s
366 Maria SNEE LM 5 Alive F45 32m50s
367 Mary CUMMINS NA F50 32m51s
368 Ann GRIFFIN NA F55 32m52s
369 Geraldine MONTGOMERY LM 5 Alive F50 32m46s
370 Denise WARREN LM 5 Alive F50 33m04s
371 Derek MURPHY LM 5 Alive M50 32m25s
372 Susanne WARD LM 5 Alive F35 33m01s
373 Deirdre GARVEY Run BMC F55 32m32s
374 Anita O'TOOLE LM 5 Alive F45 32m42s
375 Eimear BROWN Eimear Brown F40 32m29s
376 Alex PREDESCU NA M35 32m54s
377 Sara TERRY NA F45 33m13s
378 Melanie DOLAN LM 5 Alive F40 33m15s
379 Kevin BRADY LM 5 Alive M45 33m16s
380 Sharon TULLY NA F40 32m09s
381 Brian CAVANAGH NA M70 32m41s
382 Siobhan ALLEN Coach Approach F50 33m35s
383 Johanne MONAHAN Lucan Harriers AC F50 33m14s
384 Aggie BUCKLEY St Cocas AC FS 33m49s
385 Evelyn MULCAHY LM 5 Alive F45 33m20s
386 Patricia BYRNE Lucan Harriers AC F60 33m23s
387 Patricia MCLOUGHLIN LM 5 Alive F45 33m13s
388 Grainne KIRWAN NA FS 33m15s
389 David LEE NA M35 34m00s
390 Ken MULKERRINS NA M40 34m24s
391 Conor MULKERRINS NA MJ 34m25s
392 Olga HAMMERSLEY NA F40 33m50s
393 Derek FEENEY NA M55 34m05s
394 Lisa BRENNAN LM 5 Alive F45 34m06s
395 Leonie WEIR Waterstown Warriors F40 34m07s
396 Jarlath TUNNEY NA M60 33m40s
397 Mary POWER Cherry Orchard RC F40 34m31s
398 Nadine DOYLE LM 5 Alive FS 34m32s
399 Deirdre MCQUILLAN NA F50 34m38s
400 Irene NAMUGERE LM 5 Alive F60 35m13s
401 Louise MONAGHAN Lucan Harriers AC F40 34m48s
402 Angela DEEGAN NA F40 34m48s
403 Enda CURRID NA M45 36m09s
404 Matt WADE Lusk AC M55 36m20s
405 Jean O'REILLY Waterstown Warriors F65 36m07s
406 Ann MAXWELL Waterstown Warriors F60 36m07s
407 Nicola MENESES Wolfpack RC F50 35m48s
408 Debbie GREENE NA F50 34m41s
409 Sylvia GIBNEY Fingal Womens Running Group F50 34m43s
410 Janine KENNEDY LM 5 Alive F35 34m44s
411 Joan HOLLAND NA F55 36m29s
412 Brendan CUMMINS Cherry Orchard RC LM5A M40 36m31s
413 Edel HUGHES LM 5 Alive F50 36m22s
414 Julie LYNCH LM 5 Alive F35 36m31s
415 Claire DARCY LM 5 Alive F35 36m36s
416 Loretta MCHUGH LM 5 Alive F40 36m38s
417 Caroline POWER O'NEILL LM 5 Alive F50 37m22s
418 Jeff GLEESON Cherry Orchard RC M50 37m00s
419 Aurora DOMINGUEZ NA F40 37m18s
420 Fionnuala NI DHOMHNAILL LM 5 Alive F55 37m09s
421 Robin PHILIPPS NA MS 37m13s
422 Deirdre MCGLINCHEY LM 5 Alive F35 37m28s
423 Deirdre DEEGAN Lucan Harriers AC F40 37m33s
424 Reinhild CULLEN Fingallians LM5A F60 37m28s
425 Sarah GODWIN Cherry Orchard RC F35 38m04s
426 Susan HEAPES Cherry Orchard RC F40 38m03s
427 David HYDE Cherry Orchard RC M60 38m08s
428 Alan MULLINS LM 5 Alive MS 38m04s
429 Rosemary GAINE LM 5 Alive F60 38m30s
430 Aoife BRENNAN LM 5 Alive FS 37m52s
431 Roisin DORGAN LM 5 Alive FS 37m52s
432 Laurence SANTILLO LM 5 Alive F45 38m43s
433 Valentina BOROVAYA NA FS 38m46s
434 Aoibhin LUBY LM 5 Alive F45 38m41s
435 Ann BATTERSBY Waterstown Warriors F60 38m57s
436 Robert PHELAN NA M40 39m23s
437 Molly PHELAN NA FJ 39m23s
438 Helena GREER LM 5 Alive F50 40m37s
439 Ann MURPHY LM 5 Alive F50 40m38s
440 Patricia MADDEN Heels & Wheels F60 40m49s
441 Catherine BELLEW NA F60 40m22s
442 Ciara HORGAN LM 5 Alive F50 40m11s
443 Mary CROSBY Esker Running Group F45 41m01s
444 Ben BUTLER NA M35 40m56s
445 Caroline BUTLER LM 5 Alive F40 40m57s
446 Karen BARRETT LM 5 Alive F50 41m55s
447 Jessica MAXWELL NA FS 41m45s
448 Jane KLOSKA NA F50 42m01s
449 Megan KILLEEN Cherry Orchard RC FS 41m52s
450 Joan HUGHES Waterstown Warriors F60 42m39s
451 Mary SWEETMAN LM 5 Alive F45 42m08s
452 Carl NANGLE LM 5 Alive M40 42m10s
453 Lisa CLANCY LM 5 Alive F35 43m00s
454 Jane DILLON LM 5 Alive F65 43m03s
455 Kieran CONNOLLY LM 5 Alive M60 42m29s
456 Gerry FOGARTY NA M75 43m16s
457 Liz MCGUINNESS LM 5 Alive F35 43m32s
458 Donna COONEY Coast Road Runners LM5A F50 43m44s
459 Josephine DIGNAM Lucan Harriers AC F65 43m25s
460 Faith VALENA LM 5 Alive F40 43m11s
461 Lisa CASSIDY LM 5 Alive F35 43m00s
462 Louis PARMINTER LM 5 Alive M45 44m24s
463 Catherine RICHARDSON LM 5 Alive F50 44m23s
464 Geraldine CUMMINS Cherry Orchard RC F50 44m55s
465 Dearbhail BUTLER LM 5 Alive F45 44m56s
466 Maria O'TOOLE LM 5 Alive F45 45m06s
467 Ciara MCAVOY NA F40 45m28s
468 Karen MILLING NA F50 45m27s
469 Jennifer O'BRIEN LM 5 Alive F45 45m29s
470 Brid MULLIGAN LM 5 Alive M55 45m53s
471 Eamon DUFFY LM 5 Alive M55 45m52s
472 Claire BYRNE LM 5 Alive F45 45m53s
473 Geraldine LAVIN LM 5 Alive F45 45m59s
474 Barbara HYNES JOHNSTON LM 5 Alive F50 47m38s
475 Orla MURPHY LM 5 Alive F50 47m11s
476 Clare MULLEN LM 5 Alive F40 48m24s
477 Denise COSTELLO NA F35 48m24s
478 Leanora WILKINSON LM 5 Alive F45 48m18s
479 Gemma WHITE Sportsworld RC F40 49m19s
480 John REDMOND LM 5 Alive M40 49m25s
481 Francis REDMOND LM 5 Alive M65 49m23s
482 Annette GANTLY LM 5 Alive F50 50m26s
483 Frances MCGUINNESS LM 5 Alive F55 50m27s
484 Yvonne BROWNE LM 5 Alive F40 51m15s
485 Freda QUINN LM 5 Alive F60 53m06s
486 David O'BRIEN LM 5 Alive M60 52m15s
487 Fanchea GIBSON Lucan Harriers AC LM5A F50 52m23s