Tom Brennan 5k Road Race
Tuesday, 1 January, 2019 at 12:00

Place Name Club Category Time
1 Efrem GIDEY Clonliffe Harriers MS 14m59s
2 Mitchell BYRNE Rathfarnham WSAF AC MS 15m01s
3 Pierre MURCHAN Dublin City Harriers MS 15m07s
4 Patrick HAMILTON Slieve Gullion Runners M35 15m20s
5 Brian O'KELLY Crusaders AC M35 15m21s
6 Paul STEPHENSON Rathfarnham WSAF AC MS 15m34s
7 Paul FLEMING Rathfarnham WSAF AC M40 15m39s
8 Sean DORAN Clonliffe Harriers MS 15m41s
9 Pierce GEOGHEGAN Liffey Valley AC MS 15m41s
10 Gareth MURRAN Sportsworld RC M35 15m42s
11 Daire BERMINGHAM Raheny Shamrock AC MS 15m51s
12 Gavin FINLAY BCTC M35 16m09s
13 Colin GRIFFIN Ballinamore AC M35 16m10s
14 Barry MURPHY Celbridge AC M35 16m12s
15 Adam CONDON Raheny Shamrock AC MS 16m21s
16 Peter MOONEY Inverse M40 16m23s
17 Javier COLOMER BARBERA C.A Els Coixos de Carlet MS 16m30s
18 Dónal FOLEY Raheny Shamrock AC MS 16m37s
19 Lea FULCHER Liffey Valley AC M45 16m40s
20 Dylan O'BRIEN Raheny Shamrock AC MS 16m48s
21 Paul COWHIE Civil Service Harriers M50 16m50s
22 Emma O'BRIEN Sli Culainn FS 16m51s
23 Donnchadh HUGHES Blackrock AC Louth MS 16m58s
24 Patrick CURLEY NONE M35 16m59s
25 Siobhra O'FLAHERTY St Laurence O'Toole AC FS 17m04s
26 Ciaran REILLY Liffey Valley AC M40 17m06s
27 Linda BYRNE Dundrum South Dublin AC FS 17m08s
28 Darren CULLEN NONE MS 17m10s
29 Oisin HUGHES Blackrock AC Louth MS 17m13s
29 Clíona MURPHY Dublin City Harriers FS 17m13s
31 Sorcha MCALLISTER Westport AC FS 17m13s
32 Derek TAYLOR Lucan Harriers AC M40 17m14s
33 Catherina MCKIERNAN Annalee AC F45 17m17s
34 James HYLAND Raheny Shamrock AC MS 17m20s
35 Bernard DUGGAN Civil Service Harriers M35 17m20s
36 Emmet O'BRIAIN Donore Harriers M40 17m21s
37 Des TREMBLE Donore Harriers M45 17m25s
38 Wesley HARRISON Sportsworld RC M40 17m26s
39 Peter MEEGAN Dunleer AC MS 17m29s
40 Gaetan LE PAGE Liffey Valley AC MS 17m31s
41 Noel BURKE Ballyroan Abbeyleix & District AC M35 17m34s
42 Declan RYAN Thurles Crokes M35 17m35s
43 Patrick HOLDEN Lucan Harriers AC M35 17m38s
44 George CALLERY NONE M35 17m49s
45 Fran WHELAN Dunleer AC MS 17m50s
46 Sean MCCULLAGH Le Cheile AC MS 17m52s
47 William QUILL Bar Flies MS 17m57s
48 Evan HOGG Ballyroan Abbeyleix & District AC MS 18m08s
49 John CARROLL Bohermeen AC M40 18m15s
50 Adrian WATSON Army M40 18m16s
51 Karen COSTELLO Dunleer AC F40 18m16s
52 Ciaran RYAN Donore Harriers M35 18m19s
53 Ciara WILSON Performance Science Ire FS 18m20s
54 Shane MCCARTHY Celbridge AC M45 18m26s
55 Shane GREHAN Rathfarnham WSAF AC MS 18m28s
56 Tom TENNANT NONE M40 18m30s
57 Annette KEALY Raheny Shamrock AC F50 18m32s
58 Garrett LOY NONE M40 18m40s
59 Susie MCMANUS Dublin City Harriers FS 18m41s
60 Noel RYAN Civil Service Harriers M45 18m47s
61 Pearse COYLE Rathfarnham WSAF AC M50 18m51s
62 Ken SHANNON Raheny Shamrock AC M40 19m04s
63 Enda CURRID NONE M45 19m07s
64 John SMALL Celbridge AC M45 19m09s
65 Sile CARROLL; Liffey Valley AC FS 19m15s
66 Rob BRANNIGAN Lucan Harriers AC M45 19m20s
66 Jamie SAVAGE NONE M35 19m20s
68 Sean KINNANE Dunboyne AC M50 19m23s
69 James COTTLE Crusaders AC M50 19m29s
70 Jen PRESTON Liffey Valley AC FS 19m33s
71 Colm HIGGINS Celbridge AC M50 19m35s
72 Eimear NIC AN BHAIRD Liffey Valley AC F35 19m37s
73 Michael SAVAGE NONE MS 19m40s
74 Stephen DAWSON Donore Harriers M35 19m41s
75 Mark HUGHES NONE MS 19m43s
76 Maurice MCCROHAN TT Racers M50 19m43s
77 Dearbhla GREENE Dunleer AC F40 19m45s
78 Shane BURKE NONE M35 19m45s
79 Conor CLEARY TT Racers M45 19m46s
80 John MCCABE Rathfarnham WSAF AC M50 19m48s
81 Tom GALLAGHER Naas AC M50 19m50s
82 Jose CHAPA Sportsworld RC M45 19m50s
83 Fintan DAWSON Runners Support Page M40 19m55s
84 Declan BRADY Sportsworld RC M50 19m57s
85 David GOGARTY LM 5 Alive M50 19m58s
86 Karl SHEVLIN Sportsworld RC M40 19m59s
87 Neal LEDDY 3D TC M40 20m02s
88 Sean DONEGAN Sportsworld RC MS 20m02s
89 David KENNEDY Sportsworld RC MS 20m04s
90 Sarah KEARNS Naas AC F40 20m09s
91 Lisa HUGHES Le Cheile AC F45 20m09s
91 Jordan LYNCH Run BMC MS 20m09s
93 Shane GREENAN TT Racers M35 20m10s
94 Gerard BRENNAN NONE MS 20m12s
95 Sabrina KEOGH NONE FS 20m17s
96 Colin O'GARA Lucan Harriers AC M50 20m20s
97 Edel MCNAMARA Dublin City Harriers F40 20m23s
98 Brian CONNOR Raheny Shamrock AC M35 20m23s
99 Rachel YORKE Crusaders AC FS 20m25s
100 NO NAME NONE X 20m26s
101 Bryan HARVEY Drogheda & District AC M40 20m29s
102 Florence CURLEY Donore Harriers F45 20m29s
103 Dave SALMON NONE M35 20m33s
104 Rob WILSON NONE M45 20m33s
105 Brigid REILLY Liffey Valley AC FS 20m40s
106 John MULVANEY Waterstown Warriors RC M50 20m40s
107 Keith FARRELL Civil Service Harriers M35 20m44s
107 Breda SMYTH Lucan Harriers AC F45 20m44s
109 Ciaran BROWNE NONE M45 20m45s
110 Tim O'DONOVAN NONE MS 20m52s
111 Martin KELLY Raheny Shamrock AC M50 20m53s
112 Joseph BURKE NONE M50 20m54s
113 Mary WATTERS Navan AC F50 20m55s
114 Eamon MACCONVILLE Run BMC MS 20m56s
115 Brendan GLYNN Crusaders AC MS 20m57s
116 Ciara DURKAN Skerries FS 21m00s
117 Orla GORDON Liffey Valley AC FS 21m00s
118 Jacek OWCZAREK Tesco M40 21m01s
119 Michael ENGLISH mypersonaltrainer.ie M40 21m02s
120 Audrey GAHAN Donore Harriers F40 21m03s
121 Mary KELLEHER NONE F40 21m03s
122 Michael MOORE NONE M35 21m09s
123 Josephine KILLEEN NONE F50 21m13s
124 Declan MURRAY Clonliffe Harriers M50 21m14s
125 Carol DEMPSEY NONE F50 21m20s
125 Jean MURPHY NONE FS 21m20s
127 Eddie BOLTON Donore Harriers MS 21m23s
128 Robert BYRNE LM 5 Alive MS 21m30s
129 Barry POTTS Donore Harriers M50 21m30s
130 Katie NUGENT Sportsworld RC FS 21m32s
131 Tony GRIFFIN Donore Harriers M50 21m38s
132 Ray LANGTON Run BMC M50 21m40s
133 Deirdre NI CHEARBHAILL Crusaders AC F40 21m43s
134 Des MCCARTHY Run BMC M50 21m44s
135 Jennifer HIGGINS St Pauls AC FS 21m52s
136 Richard DUNNE NONE M40 21m53s
137 Ciaran MCGOWAN Raheny Shamrock AC M45 21m56s
138 Pamela WHITE Donore Harriers FS 21m59s
139 Ultan MURPHY NONE M35 22m02s
140 Dermot MCCARTHY Dublin Front Runners M40 22m03s
141 Roger DOWDS Dublin Front Runners M50 22m04s
142 Eimear SMITH NONE F40 22m08s
143 Frank MCNALLY Donore Harriers M50 22m09s
144 Sarah KYNE NONE FS 22m10s
145 Amy MORIARTY Donore Harriers MS 22m12s
146 Margaret CROWLEY NONE FS 22m13s
147 Ronan O'HUALLACHAIN NONE M35 22m17s
148 Alan MACKEN Drogheda & District AC MS 22m19s
149 Alma CAPT A.V.G. F45 22m20s
150 Sharon MCGRANE NONE F50 22m23s
151 Carmel THORPE Fr Murphy AC F45 22m25s
152 Antony HOWE Cherry Orchard RC MS 22m27s
153 Angela EUSTACE Donore Harriers F45 22m28s
154 Eileen ROWLAND Sportsworld RC F50 22m35s
155 Ross MORGAN NONE M45 22m39s
155 Sam MARTIN Finngalians MS 22m39s
157 Cormac LONG NONE MS 22m43s
158 Robert PHELAN NONE M35 22m46s
159 Oliver CAPT A.V.G. M45 22m52s
160 Damien MCDONALD Esker Running Group M50 22m53s
161 Grainne LYNCH Sportsworld RC F40 22m56s
162 Joe GLEESON NONE M45 22m56s
163 Willie KENNEDY NONE M40 22m57s
164 Jack MARTIN NONE MS 22m58s
165 Conor Kenny Sportsworld RC M50 23m04s
166 Rebecca REILLY Bohermeen AC FS 23m08s
167 Arlene GORMAN Navan AC F35 23m08s
168 Liam THORPE Fr Murphy AC M50 23m11s
169 Alan REILLY Navan AC M50 23m11s
170 Dave MCGEADY NONE M35 23m12s
171 Christine O'CONNOR NONE F45 23m18s
172 Basil HENRICK NONE M45 23m27s
173 Mary COGHLAN Raheny Shamrock AC F45 23m31s
174 Noel BYRNE NONE M40 23m34s
175 Eric REYES Dublin Front Runners M40 23m35s
176 Paul GORMAN Run BMC M50 23m39s
177 Martin DOMGANS SG Neukirchen Hulchrath M40 23m44s
178 Mickey FREEHILL Run BMC M50 23m45s
179 Mick REARDON Cherry Orchard RC M40 23m46s
180 Marius GHERMAN LM 5 Alive M35 23m47s
181 Michael BOYLAN NONE M50 23m48s
182 Gerry MARTIN Lucan Harriers AC M50 23m54s
183 Peter WAHLRAB mypersonaltrainer.ie M50 23m56s
184 Sylvia JONES Esker Running Group F40 23m57s
185 Peter O'GORMAN NONE M35 23m58s
186 Niall RING LM 5 Alive M50 23m59s
187 Derek KEATING Waterstown Warriors RC M50 23m59s
188 John CARBERRY LM 5 Alive M40 24m02s
189 Joseph Enda MCMORROW Dundrum South Dublin AC M50 24m07s
190 Ruth BARRY Cherry Orchard RC F40 24m10s
191 Deirdre EARLY Run BMC F50 24m11s
192 Denis PAPES NONE M45 24m12s
193 Denis GRIFFIN Activmultisport M45 24m16s
194 Neil CHEVALIER NONE MS 24m17s
195 Frances GORDON NONE F50 24m18s
196 Brian BOLAND Garda AC M45 24m26s
197 Paul MCCARTHY Bar Flies M50 24m29s
198 Donagh MCINERNEY NONE M50 24m29s
199 Jennifer CARTER Portlaoise AC FS 24m29s
200 Aoibheann NI SHUILLEABHAIN NONE FS 24m32s
201 Margaret CLARKE LM 5 Alive F50 24m33s
202 Louise REILLY NONE F40 24m34s
203 Alan SMITH NONE M50 24m36s
204 Pauric MARTIN NONE M50 24m40s
205 Kevin WHELAN Waterstown Warriors RC M50 24m46s
206 Bren FARRELL Civil Service Harriers M40 24m47s
207 Catherine CLEARY Bar Flies F45 24m47s
208 Padraig GIBBONS NONE M50 24m48s
209 Milos MALLOL SOLER GETXO TRIATLOI TALDEA FS 24m49s
210 Koldobika FERNANDEZ LORENTE GETXO TRIATLOI TALDEA M35 24m49s
211 Chris DADE NONE MS 24m53s
212 Mike STAUNTON Drogheda & District AC M50 25m00s
213 Hamish OLIPHANT NONE M50 25m02s
214 Paula VALENTINE Cherry Orchard RC F45 25m12s
215 Niall CULLEN NONE M50 25m13s
216 Lisa COGAN NONE F45 25m16s
217 Sam JACKSON Ballymena Runners M50 25m17s
218 Anais COYNE Team Coyne FS 25m21s
219 Rachel MORGAN NONE F40 25m23s
220 Derek BRANNIGAN NONE M50 25m27s
221 Ronan MARTIN LM 5 Alive M50 25m27s
222 Graham SINCLAIR NONE M45 25m28s
223 Claire QUINN NONE M45 25m28s
224 Siobhan BYRNE NONE F45 25m32s
225 John MURPHY Civil Service Harriers M50 25m40s
226 Paul KENNEDY Run BMC M50 25m49s
227 Mary TYRRELL LM 5 Alive F50 25m49s
228 Teresa O'ROURKE FARRELL LM 5 Alive F35 25m56s
229 Mark FAGAN NONE M35 25m59s
230 Claire HIGGINS NONE F40 26m01s
231 Evan FOX Lucan Harriers AC MS 26m02s
232 Gerry HUGHES NONE M50 26m05s
233 James BRENNAN Waterstown Warriors RC M50 26m10s
234 Martin GILLIGAN Lakeshore Striders M50 26m11s
235 Sarah O'DONNELL LM 5 Alive F35 26m12s
236 John DAVIS NONE M50 26m12s
237 Anne MCKEON NONE F50 26m22s
238 Sinead CULLEN NONE FS 26m23s
239 Clare FOX NONE FS 26m26s
240 Fiona LYONS NONE F45 26m28s
241 Sinead MORGAN NONE F45 26m30s
242 Audrai O'DRISCOLL Sportsworld RC F50 26m33s
243 Clare FINNEGAN NONE F35 26m33s
244 Jennifer HOGAN Donore Harriers F35 26m40s
245 George BOWES Cherry Orchard RC M50 26m41s
246 Ciara LOSTY LM 5 Alive F40 26m45s
247 Stephen WATKINS LM 5 Alive M50 26m46s
248 Ian O'LEARY LM 5 Alive M35 26m47s
249 Neil DIGNAM LM 5 Alive M40 26m48s
250 Emma BEAUSANG LM 5 Alive F40 26m50s
251 Olivia THOMAS Lucan Harriers AC F45 26m54s
252 Alan CRAWFORD NONE M50 26m55s
253 Ciara MCCLUSKEY LM 5 Alive F40 26m59s
254 Anthony TIMMINS LM 5 Alive M50 27m01s
255 Linda DALY LM 5 Alive F50 27m03s
256 John ROCHE LM 5 Alive M45 27m05s
257 Zivile USECKAITE NONE F35 27m07s
258 John MCNEILL LM 5 Alive M50 27m11s
259 Leona HARDIAMN LM 5 Alive F35 27m11s
260 De O'CONNOR LM 5 Alive F45 27m18s
261 Andy DOWLING NONE MS 27m19s
262 Julie Anne GALLAGHER NONE F45 27m21s
263 Ann O'DONNELL LM 5 Alive F50 27m21s
264 Anita CLOHOSEY NONE F45 27m22s
265 Martin TAYLOR LM 5 Alive M50 27m24s
266 Peter DAWSON Run BMC M45 27m24s
267 Martina CONDON NONE F50 27m24s
268 Brenda CROSBIE NONE F45 27m26s
269 Tommy HALTON Donore Harriers M50 27m27s
270 Mark CORRIGAN NONE M35 27m28s
271 Ryan WALSH NONE MS 27m29s
272 Isabel MCHUGH NONE FS 27m29s
273 Bernie BLAKE LM 5 Alive F50 27m34s
274 Marie EGAN NONE F50 27m35s
275 Fiona MCGOVERN Lucan Harriers AC F45 27m36s
276 Brendan LOSTY LM 5 Alive M50 27m38s
277 Peig DUNNE LM 5 Alive F45 27m39s
278 Céline REILKY LM 5 Alive F50 27m41s
279 Ciara MAHER LM 5 Alive FS 27m41s
280 Olive FOLEY NONE F40 27m46s
281 Dave LYNCH Garda AC M50 27m47s
282 Nicola CARR NONE F40 27m50s
283 Niamh KEANEY Cherry Orchard RC F35 27m50s
284 Estelle BIRDY NONE F45 27m52s
285 Ciara MALONE LM 5 Alive F35 28m01s
286 Sean CROLY NONE MS 28m02s
287 Jill DAWSON Runners Support Page F40 28m02s
288 Bronagh O'NEILL LM 5 Alive F45 28m04s
289 Stephen COYNE NONE M50 28m10s
290 Lydia HALL LM 5 Alive F35 28m12s
290 Debby DWYER LM 5 Alive F50 28m12s
292 Abi COLE NONE FS 28m17s
293 Teresa GOGARTY LM 5 Alive F45 28m18s
294 Chris REILLY NONE M40 28m19s
295 Sofia REILLY NONE F40 28m19s
296 Jacqueline SHEEHY Cherry Orchard RC F40 28m20s
297 Lauren REARDON Cherry Orchard RC FS 28m20s
298 Jason MASTERSON LM 5 Alive M35 28m21s
299 Stephen COLLINS NONE M50 28m23s
300 John SCOTT LM 5 Alive M35 28m25s
300 Joey O'NEILL LM 5 Alive M40 28m25s
302 Jarlath TUNNEY NONE M50 28m28s
303 Mira BRNDIAROVA Dublin Front Runners F35 28m30s
304 NO NAME NONE X 28m34s
305 Jeanne MURRAY NONE F50 28m35s
306 Jacqui HORAN Dublin Front Runners F50 28m35s
307 Cliona MCHALE LM 5 Alive F45 28m37s
308 David MCMAHON Cherry Orchard RC M40 28m46s
309 Michael EICHLER Summerhill meet and run M45 28m47s
310 Anne O'NEILL NONE F45 28m48s
311 Gerry DURKAN Bar Flies MS 28m50s
312 Nicholas ROCHE LM 5 Alive M45 28m51s
313 Craig SCARLETT NONE M35 28m53s
314 Tommie O'MALLEY NONE M50 28m55s
315 Cassandra DUNNE Wicklow Runners F45 28m58s
316 Kieran BRENNAN LM 5 Alive M45 28m59s
317 Emma DE COURCY Wicklow Runners F40 29m00s
318 Julie LYNCH LM 5 Alive FS 29m01s
319 Killian BYRNE LM 5 Alive M45 29m01s
320 Carl NOLAN NONE MS 29m01s
321 Cliodhna COLGAN Run BMC F45 29m05s
322 Anna SAVAGE NONE F35 29m06s
323 Denise DOYLE LM 5 Alive F35 29m10s
324 Louise LOWRY LM 5 Alive F40 29m10s
325 Adel WATKINS LM 5 Alive F40 29m12s
326 Niamh POWER LM 5 Alive F40 29m13s
327 Paul KUNKELS LM 5 Alive M45 29m13s
328 Gina MELLOWES LM 5 Alive F40 29m15s
328 Joe DONOVAN NONE M50 29m15s
330 Rory O'KEEFE Wolfpack RC MS 29m16s
331 Amanda RONAN LM 5 Alive F35 29m17s
332 Kevin CLANCY Cherry Orchard RC M35 29m20s
333 Ruth DENNISON LM 5 Alive F40 29m25s
334 Marie TOLAN LM 5 Alive F50 29m27s
335 Siobhan BYRNE LM 5 Alive F40 29m28s
335 Kerry CONSTANT Waterstown Warriors RC M50 29m28s
337 James O'TOOLE LM 5 Alive M40 29m28s
338 Dymphna HOGAN LM 5 Alive F50 29m32s
339 Paula FENNELL LM 5 Alive F35 29m34s
340 Jill O'NEIL LM 5 Alive F40 29m35s
341 Rachel SMITH FRC F40 29m36s
342 Barbara MORDAUNT LM 5 Alive F45 29m38s
343 Liam DOYLE LM 5 Alive M45 29m40s
344 Mary PHELAN Runners Support Page F50 29m40s
345 Ryan STEMPNIEWICZ LM 5 Alive M40 29m41s
346 Larry JORDAN LM 5 Alive MS 29m43s
347 Claudia CRAVEN Cherry Orchard RC F45 29m43s
348 Maura O'CALLAGHAN LM 5 Alive F40 29m44s
348 Mary TWOHILL LM 5 Alive F40 29m44s
350 Lorraine NOCTOR LM 5 Alive F40 29m45s
351 Sara MCGUINNESS LM 5 Alive F45 29m45s
352 C COUSINS NONE FS 29m46s
353 Morgan MCEVOY NONE MS 29m47s
354 Dolores MADIGAN LM 5 Alive F50 29m50s
354 Paul MCEVOY Civil Service Harriers M50 29m50s
356 Aoife BRADLEY LM 5 Alive F40 29m50s
357 Bernadette LAVIN LM 5 Alive F50 29m52s
358 Maria GIBBONS NONE F50 29m53s
359 Loretta FREEHILL Run BMC F50 29m54s
360 Niamh MARSHALL NONE F45 29m55s
361 Louise O'DWYER LM 5 Alive F40 29m55s
362 Andrew BAILEY Run BMC M50 29m56s
363 Alexander KAMBANS NONE MS 29m57s
364 Deirdre GARVEY Run BMC F50 29m57s
365 Michael COAKLEY LM 5 Alive M40 29m57s
366 Sinead FARRELL LM 5 Alive F40 30m02s
367 Aine REILLY LM 5 Alive FS 30m05s
368 Michelle DAWSON Donore Harriers F35 30m07s
369 Anne COGHLAN NONE F40 30m16s
369 Aisling DOHERTY Cherry Orchard RC FS 30m16s
371 Avril FEENEY LM 5 Alive F50 30m22s
371 Derek FEENEY LM 5 Alive M50 30m22s
373 Miriam EICHLER Kiltale ladies on the run F50 30m22s
374 Keith COLEMAN NONE MS 30m22s
375 Emer CORBETT LM 5 Alive F50 30m23s
376 Walter MEE NONE M50 30m23s
377 Karl MONKS Cherry Orchard RC MS 30m24s
378 Shane PEPPARD Cherry Orchard RC MS 30m24s
379 Dave COLEMAN NONE M50 30m40s
380 Trina FARRELLY LM 5 Alive F35 30m42s
381 Trudy KEOGH LM 5 Alive F50 30m45s
382 Karen KELLY LM 5 Alive F40 30m45s
383 Liz CONROY NONE F40 30m45s
384 Amanda RYAN LM 5 Alive F40 30m57s
385 David CONNOLLY NONE MS 30m58s
386 Caoimhe CONNOLLY LM 5 Alive F40 31m02s
387 Colin SHARKEY LM 5 Alive M40 31m03s
388 Amanda BREEN Lucan Harriers AC F45 31m04s
389 Michelle SHARKEY LM 5 Alive F40 31m05s
390 Ann Marie CREGAN NONE F45 31m05s
391 Grace JORDAN Waterstown Warriors RC F50 31m07s
392 Darren CLARKE NONE M40 31m09s
393 Ciara FINLAY NONE FS 31m13s
394 Sinead TRAVERS LM 5 Alive F35 31m14s
394 Catherine Lucy WHELAN Garda AC FS 31m14s
396 Charlotte KIRBY LM 5 Alive FS 31m16s
397 Luke PARNELL Cherry Orchard RC MS 31m16s
398 Stephen PRICE Crusaders AC MS 31m17s
399 Marcus POWER Cherry Orchard RC MS 31m17s
400 Stephen BRAIDEN Cherry Orchard RC M40 31m19s
401 Bernie TUNNEY Waterstown Warriors RC F50 31m22s
402 Suzanne DALY Cherry Orchard RC FS 31m24s
403 Martin COYNE Team Coyne M45 31m25s
404 Leonie WEIR LM 5 Alive F40 31m25s
405 Amy DUFFY LM 5 Alive FS 31m26s
406 Deirdre CUNNINGHAM LM 5 Alive F35 31m30s
407 Deirdre NI DHEA LM 5 Alive F35 31m31s
408 Tracey FLOOD LM 5 Alive F35 31m32s
409 Nicola LENNON Cherry Orchard RC F35 31m40s
410 Pamela DUNNE LM 5 Alive F35 31m41s
411 Mary KING LM 5 Alive F35 31m41s
412 Bl O'DONOVAN NONE F35 31m42s
413 Andrew O'ROURKE Raheny Shamrock AC M50 31m45s
414 Sinead WHELAN LM 5 Alive F40 31m46s
415 Maura DRONEY LM 5 Alive F45 31m47s
416 Lhyne GANADIN NONE F45 31m47s
417 Stephen CASSSIDY NONE F40 31m47s
418 Orna O'BEIRNE LM 5 Alive F40 31m48s
419 Brian CAVANAGH NONE M50 31m52s
420 Laura COTTER LM 5 Alive F40 31m53s
421 Kathleen RYAN Sloggers to Joggers F45 31m57s
422 Madeleine DUNNE NONE F50 31m58s
423 Catherine FARRELL LM 5 Alive F45 31m59s
424 Bridget BOWE Waterstown Warriors RC F50 31m59s
425 Niamh SCOTT LM 5 Alive F45 32m06s
426 Celeste DERMODY Maurice Looby Fitness F40 32m07s
427 Shauna BRANNIGAN NONE FS 32m08s
428 Rowena MURPHY LM 5 Alive FS 32m10s
429 Niamh KERSLAKE LM 5 Alive FS 32m12s
430 Marian MCQUILLAN LM 5 Alive F45 32m13s
431 Anne KINSELLA Sloggers to Joggers F40 32m18s
432 Sinead MCNULTY NONE F40 32m18s
433 Paul CORRIGAN NONE M35 32m24s
434 Sheila GAUGHAN NONE F40 32m24s
435 Leonie Sarah WEEKES LM 5 Alive F40 32m25s
436 Donal MCGRANE NONE M35 32m26s
437 Beth KEHOE Donore Harriers F50 32m26s
438 Fidelma HARDIMAN NONE F40 32m28s
439 Celine BRENNAN Portmarnock AC F45 32m28s
440 Valerie SHYNE NONE F45 32m31s
441 Brain RUDD Cherry Orchard RC M35 32m31s
442 Ciara O'REGAN Cherry Orchard RC FS 32m32s
443 Katie CARAHER LM 5 Alive FS 32m33s
444 Eilish LYNCH LM 5 Alive F40 32m33s
445 David GOMM Portmarnock AC M50 32m36s
446 Louise MOLONEY LM 5 Alive F35 32m36s
447 Dee KIELY NONE F35 32m39s
448 Sinead CURRAN NONE F35 32m50s
449 Nik PILSON NONE F40 33m00s
450 Carol MCQUAID NONE F45 33m01s
451 Theresa KEMPER LM 5 Alive FS 33m01s
452 Anita HUGHES LM 5 Alive F40 33m01s
453 Deirdre ROCHE LM 5 Alive F40 33m04s
454 Maria GONZALES Cherry Orchard RC F45 33m07s
455 Noreen BRENNAN Waterstown Warriors RC F50 33m09s
456 Sinead TWOMEY LM 5 Alive F40 33m10s
457 Annemarie FARRELL LM 5 Alive F35 33m10s
458 Jacinta CUSACK LM 5 Alive F35 33m11s
459 Kathleen COX NONE F35 33m11s
460 Tina DEMPSEY Sloggers to Joggers F50 33m18s
461 Amanda MCKEVITT LM 5 Alive F45 33m19s
462 Hazel DUNNE LM 5 Alive F35 33m21s
463 Aimee DUNNE LM 5 Alive FS 33m22s
464 Tricia HOLMES Dave Bradshaw Running F40 33m24s
465 Frances MCCORMACK NONE F50 33m26s
466 Eimear O'RIORDAN Dave Bradshaw Running F35 33m31s
467 Brian GARVEY LM 5 Alive M50 33m36s
468 Niamh BUTLER LM 5 Alive F40 33m38s
469 Audrey BYRNE LM 5 Alive F45 33m38s
470 Aoife NI FHEARGHAIL LM 5 Alive F35 33m40s
471 Louise O'FARRELL NONE F50 33m42s
472 Gail FITZSIMONS Cherry Orchard RC F40 33m50s
473 Orlagh MCDONALD LM 5 Alive FS 34m06s
474 Peter ECCLES Porterstown Panthers M50 34m06s
475 Tanja BABIC JANJIS NONE FS 34m09s
476 Aisling CURRIVAN Waterstown Warriors RC F40 34m11s
477 Ciara BRIERLEY GRAHAM LM 5 Alive F45 34m12s
478 Fiona WALSH LM 5 Alive F50 34m13s
479 Deirdre CAHILL LM 5 Alive F40 34m15s
480 Caitriona HOPKINS LM 5 Alive F35 34m17s
481 Catherine ROGERS NONE F50 34m17s
482 Carl NANGLE LM 5 Alive M40 34m18s
482 Donna SAUNDERS Cherry Orchard RC FS 34m18s
484 Deborah MCARDLE LM 5 Alive F50 34m21s
485 Karen KEALY NONE F40 34m21s
486 Eithne CONDRA Team Pb F50 34m26s
487 Rita O'HEAIRE LM 5 Alive F50 34m30s
488 Susan BRODIGAN LM 5 Alive FS 34m30s
489 Deirdre DUNPHY LM 5 Alive F50 34m31s
490 Edel HUGHES LM 5 Alive F45 34m32s
491 Jeanette REHNSTROM LM 5 Alive F50 34m44s
492 Gemma DOOLEY NONE F35 34m56s
493 Aaron PRICE Pulse Tri Club M35 35m03s
494 Orla HINEY LM 5 Alive F50 35m08s
495 Nina BYRNE LM 5 Alive F40 35m08s
496 Gerard MURPHY NONE M50 35m12s
497 Siobhan GETHINS LM 5 Alive F40 35m13s
498 Siobhan MEEHAN SMYTH LM 5 Alive F40 35m14s
499 Christine HANNEY LM 5 Alive F50 35m14s
500 Natasha CAULFIELD LM 5 Alive F40 35m17s
501 Sarah DREQ NONE F35 35m17s
502 Chris KELLY LM 5 Alive M50 35m17s
503 Audrey HARRISON NONE F35 35m20s
504 Mary HOSTY MURPHY LM 5 Alive F50 35m20s
505 Grace MURPHY NONE FS 35m24s
506 David MURPHY NONE M50 35m24s
507 Alison TREACY Train with Trish FS 35m25s
508 Paula CURRY LM 5 Alive F45 35m25s
509 Emer KELLY LM 5 Alive F35 35m26s
510 Aileen FARRELL NONE F50 35m26s
511 Faith VALENA LM 5 Alive F35 35m26s
511 Elaine LEA NONE F40 35m26s
513 Trish MCLOUGHLIN LM 5 Alive F45 35m27s
514 Miriam MCDONNELL LM 5 Alive F45 35m27s
515 Lucy MAHER LM 5 Alive F45 35m28s
515 Karl MCLOUGHLIN LM 5 Alive M45 35m28s
517 Ken MULKERRINS LM 5 Alive M40 35m28s
518 Paula MULLIGAN LM 5 Alive F50 35m29s
519 Joyce BATEMAN LM 5 Alive F45 35m30s
520 Ron O'REILLY LM 5 Alive F50 35m33s
521 Colette BRENNAN LM 5 Alive F40 35m35s
522 Lesley MITCHELL LM 5 Alive F45 35m36s
523 Gavin COLLINS Waterstown Warriors RC M45 35m36s
524 Antoinette RYAN LM 5 Alive F45 35m37s
525 Denise SHERIDAN LM 5 Alive F50 35m39s
526 Karen KEALY NONE F40 35m41s
527 Jean O'REILLY Waterstown Warriors RC F50 35m43s
528 Natalie COMERFORD Cherry Orchard RC F35 35m46s
529 Imelda LAMBERT LM 5 Alive F50 35m50s
530 Barbara HOPKINS LM 5 Alive F50 35m51s
531 Susan SPILLANE LM 5 Alive F45 35m52s
532 Tracy HARFORD LM 5 Alive F35 35m53s
533 Esther BUTLER Sloggers to Joggers F50 35m55s
534 Norma LYNCH Sloggers to Joggers F50 35m56s
535 Joann REID LM 5 Alive F35 35m57s
536 Anna MERRIGAN LM 5 Alive F45 36m07s
537 Jack O'BRIEN LM 5 Alive MS 36m09s
538 Lauren STOBIE LM 5 Alive FS 36m10s
539 Avril MCCLENEHAN LM 5 Alive FS 36m11s
540 Laura MORAN LM 5 Alive F35 36m13s
541 Adele COLMEY LM 5 Alive F40 36m14s
542 Alison WALLACE Team Coyne F50 36m21s
543 Nickie ROWLEY Forget the Gym F50 36m25s
544 Anne MANNING NONE F50 36m27s
545 Jenny NI DHOIBHILIN Lucan Harriers AC F35 36m28s
546 Tracy TUITE Porterstown Panthers F45 36m32s
547 Vicki CASSERLY LM 5 Alive F35 36m33s
548 Fiona CASEY LM 5 Alive F35 36m33s
549 Gerry FOGARTY NONE M50 36m40s
550 Reinhild CULLEN LM 5 Alive F50 36m41s
551 Lisa BRENNAN LM 5 Alive F40 36m41s
552 Frances COURTNEY Waterstown Warriors RC F45 36m42s
553 Olivia SINCLAIR NONE F45 36m43s
554 Angela CASSIDY LM 5 Alive F50 36m43s
555 Christina MANNING NONE FS 36m51s
556 Eamon DUFFY LM 5 Alive M50 36m53s
557 Josephine DIGNAM Lucan Harriers AC F50 36m57s
558 Deirdre FITZMAURICE LM 5 Alive F50 36m58s
559 Michelle MCENTEE NONE F40 37m06s
560 Paul MAHON NONE M40 37m07s
561 Roisin LINEEN LM 5 Alive F40 37m09s
562 John REDMOND LM 5 Alive M35 37m09s
563 Bernadette HARRINGTON NONE F50 37m10s
564 Steven COYLE LM 5 Alive MS 37m18s
565 Helen MONTGOMERY Forget the Gym F40 37m19s
565 Aoife NOLAN LM 5 Alive F35 37m19s
567 Caitriona REDMOND LM 5 Alive F40 37m19s
568 Muriel WEEKES LM 5 Alive F35 37m20s
569 Sandra GENTLES LM 5 Alive F35 37m20s
570 Ann MAXWELL NONE F50 37m21s
570 Sabrina FAGAN Cherry Orchard RC F40 37m21s
572 Ann BATTERSBY LM 5 Alive F50 37m21s
573 Nollaig HEGARTY LM 5 Alive F50 37m21s
574 Kathleen ECCLES Porterstown Panthers F50 37m22s
575 Dearbhaile O'HARE NONE F40 37m22s
576 Killian DOWNING LM 5 Alive MS 37m23s
577 Ann TYNAN Cherry Orchard RC F40 37m23s
578 Catherine FLYNN NONE F45 37m26s
579 Wade MATT LM 5 Alive M50 37m28s
580 Jessica ROONEY LM 5 Alive F35 37m28s
581 Paul HARPER LM 5 Alive M50 37m29s
582 Estelle MCNEILL LM 5 Alive F40 37m29s
583 Jolanta HOEY Porterstown Panthers F45 37m29s
584 Lawrence FOX NONE M50 37m30s
585 Frank GREALLY Donore Harriers M50 37m36s
586 Joe DUNNE NONE M50 37m47s
587 Debbie ZIMMERMAN Spartan Harriers F50 37m49s
588 Ellen BYRNE LM 5 Alive F35 37m52s
589 Donna KEEGAN NONE FS 37m52s
590 Gwen KEOGH LM 5 Alive F45 37m59s
591 Mark CULLEN LM 5 Alive M40 38m01s
592 Jean MANS Walkers and talkers Ballyfermot M40 38m03s
593 Emy DYSON Cherry Orchard RC F40 38m09s
594 Josephine ARMSTRONG NONE F50 38m13s
595 Declan BRENNAN NONE MS 38m15s
596 Michelle COLLINS Waterstown Warriors RC F40 38m25s
596 Michelle YEOMANS Waterstown Warriors RC F45 38m25s
598 Christina GORE LM 5 Alive F40 38m25s
599 Audrey HARTE LM 5 Alive F35 38m27s
600 Ronan BRENNAN Bohs M35 38m28s
601 Alice BOARDMAN LM 5 Alive F40 38m39s
602 Bernadette BRADY LM 5 Alive F35 38m40s
603 Tamami MATSUO Sloggers to Joggers F50 39m10s
604 Dale SPENCER LM 5 Alive M50 39m12s
605 Catherine O'KEEFE LM 5 Alive F50 39m13s
606 Ciara O'KEEFE LM 5 Alive FS 39m13s
607 Trevor GLEESON LM 5 Alive M40 39m17s
608 Anne Marie HEFFERNAN LM 5 Alive F35 39m20s
609 Shira MEHLMAN LM 5 Alive F50 39m20s
610 Gwen HARRIS LM 5 Alive F40 39m26s
611 Fiona KEARNEY Cherry Orchard RC F35 39m37s
612 Brendan CUMMINS Cherry Orchard RC MS 39m37s
613 Brian FOWLER LM 5 Alive M50 39m44s
614 Shane FITZPATRICK NONE MS 39m55s
614 Jennifer MCHUGH NONE FS 39m55s
616 Patricia MAHER LM 5 Alive F50 39m58s
617 Angela MCGOWAN LM 5 Alive F50 39m59s
618 Miriam NI CHLEIRIGH LM 5 Alive F35 39m59s
619 Pam SCANLON LM 5 Alive F50 40m09s
620 Peter LYNCH LM 5 Alive M40 40m17s
621 Lorraine MCCORMACK LM 5 Alive FS 40m17s
622 Sylvia MCLOUGHLIN LM 5 Alive F45 40m21s
623 Tricia HENNESSY LM 5 Alive FS 40m24s
624 Deirdre FAY Waterstown Warriors RC F45 40m27s
625 Marie MURRAY LM 5 Alive F50 40m44s
626 Joanne KILDUNNE LM 5 Alive F40 40m50s
627 Emma DODRILL LM 5 Alive FS 41m11s
628 Kathryn MORGAN NONE F45 41m15s
629 Anne GORMAN Run BMC F50 41m36s
630 Helen BRODIGAN Forget the Gym F35 41m36s
631 Carl ZIMMERMAN NONE MS 41m39s
632 Seamus THORPE NONE M50 41m59s
633 Trish DONNELLY NONE F45 42m03s
634 Erika FITZPATRICK LM 5 Alive F35 42m06s
635 Emer MINNOCK LM 5 Alive F35 42m19s
636 Jennifer O'CONNOR NONE F35 42m40s
637 Jamie PLUMMER LM 5 Alive F35 42m43s
638 Alison IRVING LM 5 Alive F35 43m41s
639 Catherine O'DRISCOLL Sloggers to Joggers MS 44m06s
640 Louise CASSIDY Sloggers to Joggers F40 44m08s
641 Rebecca HORAN Sloggers to Joggers FS 44m08s
642 Rosemary MANS LM 5 Alive F40 44m16s
643 Keith KELLY LM 5 Alive MS 44m16s
644 Lisa BRENNAN LM 5 Alive F40 44m36s
645 Emma KIBERD LM 5 Alive FS 45m05s
646 Daragh DOYLE LM 5 Alive M40 45m14s
647 Eimear RING LM 5 Alive F40 45m24s
648 Teresa MCCARTHY LM 5 Alive F50 45m52s
649 Frances FINN NONE F50 45m53s
650 Lynda DRYSDALE LM 5 Alive F50 46m22s
651 Roisin O'MEACHAIR LM 5 Alive F50 46m22s
652 Paula ZUCHERELLI LM 5 Alive F45 46m24s
653 Franchea GIBSON LM 5 Alive F45 46m25s
654 Francis REDMOND LM 5 Alive M50 46m26s
655 Denis LINEHAN NONE M50 46m26s
656 Criona NI DHALAIGH LM 5 Alive F50 46m40s
657 Aising O'SNODAIGH LM 5 Alive F50 46m40s
658 Eimear O'CONNOR LM 5 Alive F40 47m12s
659 Muiriosa RYAN NONE F35 48m30s
660 Rachel WRIGHT LM 5 Alive F35 48m30s
661 Martina HANRAHAN LM 5 Alive F50 48m37s
662 Monica LAFFAN LM 5 Alive F45 49m38s
663 Sally DOWNING LM 5 Alive F40 49m39s
664 Donna COUGHLAN LM 5 Alive F35 49m47s
665 Catherine OROURKE LM 5 Alive F50 49m47s
666 Sinead DOHERTY LM 5 Alive FS 49m57s
667 Thanks Mary GORE Walkers and talkers Ballyfermot F50 50m03s
668 Melissa WHYTE Lucan Harriers AC FS 51m02s
669 Sharon DOYLE Lucan Harriers AC FS 51m02s
670 Danielle ATHERTON NONE FS 51m29s
670 George ATHERTON NONE MS 51m29s
672 Basia MICHALIK LM 5 Alive F35 51m46s
673 Patrick MANGAN LM 5 Alive M40 51m49s
674 Deirdre KAVANAGH LM 5 Alive FS 51m49s
675 Margaret FINNEGAN NONE F50 51m52s
676 Elaine EGAN KEARNS LM 5 Alive F45 54m32s
677 Elaine FINNEGAN LM 5 Alive F45 54m33s
678 Rosaleen HAYES LM 5 Alive F50 54m37s
679 David O'BRIEN LM 5 Alive M50 54m38s
680 Christina KELLY LM 5 Alive F50 54m38s
681 Veronica RAHNEBERG LM 5 Alive F45 54m54s
682 Kevin O'TOOLE LM 5 Alive M50 54m56s
683 Keith FRANZONI LM 5 Alive M50 56m21s
684 Aran BRADY LM 5 Alive MS 57m55s
685 Brendan BRADY Waterstown Warriors RC M50 57m55s